Italgraniti - poznaj markę
Italgraniti

Doskonałość techniczna i estetyczna w ceramice

Grupa Italgraniti jest znana na całym świecie z bardzo wysokich parametrów technicznych i estetycznych kamionki porcelanowej Made-in-Italy, uzyskiwanej poprzez selekcję i obróbkę surowców najwyższej jakości. Nasze kolekcje ceramiki są w stanie zinterpretować różnorodne potrzeby klientów na całym świecie, którym oferują rozwiązania funkcjonalne i projektowe.

Innowacyjność i doskonałość technologiczna

Nasze rozwiązania przemysłowe są wynikiem prawie pół wieku doświadczeń i badań. Najnowocześniejszy sprzęt, racjonalne i niezawodne procesy pozwalają nam wytwarzać powierzchnie ceramiczne o najwyższych standardach jakościowych. Ciągłe inwestycje i dalekowzroczna perspektywa wyznaczają Grupie Italgraniti przyszłość z solidną, skonsolidowaną tożsamością, zdolną do dostarczania światowym rynkom doskonałych powierzchni i rozwiązań projektowych Made-in-Italy.

Nasza misja

W czasach, gdy architektura i projektowanie wnętrz podlegają ciągłej ewolucji, Grupa Italgraniti zajmuje miejsce wśród bohaterów doskonałości ceramicznej dzięki swojemu marzeniu: budowaniu przyszłości. Wielka kultura ceramiczna i jasna misja to jedne z przyczyn naszego sukcesu. Dla poszukujących największej swobody wypowiedzi - architektów, planistów i projektantów wnętrz - ale nie chcących rezygnować z doskonałości technicznej, oferujemy innowacyjne i nienaganne pod względem estetycznym powierzchnie oraz kompletne i skoordynowane projekty: wszechstronne i bogate kolekcje Made in Italy, zdolne interpretacji dowolnej przestrzeni życiowej ze stylem.

Pion działu projektowego

Mega i Supreme wykraczają poza koncepcję tradycyjnych płytek ceramicznych, aby przyczynić się do przyszłości architektury dzięki powierzchniom o wyjątkowej wszechstronności, niezwykłym parametrom technicznym i wyrafinowanemu wzornictwu. Ekskluzywna technologia Grupy Italgraniti, która umożliwia uzyskanie dużych płyt z kamionki porcelanowej (do 160x320 cm) o grubości zaledwie 6 mm.

Rozwiązania projektowe i techniczne

Dzięki wyspecjalizowanemu wewnętrznemu zespołowi architektów, inżynierów i techników sprzedaży jesteśmy w stanie zaoferować usługę doradztwa projektowego mającą na celu zapewnienie:

Rozwiązania projektowe. Proponowane kombinacje produktów Italgraniti w oparciu o dostarczone projekty lub specyfikacje, aż po zaprojektowanie i renderowanie ustawień modelu. Oglądanie powierzchni wyłożonej kafelkami stanowi wsparcie podczas prezentacji dla klienta oraz pomaga sfinalizować zlecenie.

Rozwiązania techniczne. Identyfikacja rozwiązań opracowanych w celu rozwiązania lub przewidzenia głównych problemów, które mogą pojawić się na budowie: przedmiar robót, sugestie dotyczące instalacji, alternatywy dla standardowych rozwiązań układania, takich jak podłogi podniesione i wentylowane elewacje, dostosowanie wzorów układania w celu optymalizacji połączeń i wykończeń.

Elewacje wentylowane

Firma Italgraniti proponuje wykorzystanie swoich płyt porcelanowych, w różnych rozmiarach standardowych i podwielokrotnych, jako elementów pokrywających elewacje wentylowane. Ciężar systemu i wpływ wiatru to główne parametry, które należy wziąć pod uwagę przy ocenie wykonalności wentylowanej elewacji. Te systemy pokryć pozwalają na tworzenie atrakcyjnych prac zarówno na nowych budynkach, jak i podczas projektów renowacyjnych, optymalizując izolację cieplną i akustyczną.

Płyty klejone na warstwie wierzchniej

Celem skutecznej izolacji termicznej budynków musi być zapewnienie odpowiedniej temperatury nie tylko powietrza, ale także ścian, podłóg i sufitów. Izolacja termiczna pozwala obniżyć zarówno koszty ogrzewania, jak i emisję zanieczyszczeń: w rzeczywistości, jeśli budynki są odpowiednio izolowane, rozpraszają mniej ciepła, a zatem potrzebują mniej paliwa do ich ogrzania, zmniejszając emisję CO2 do środowiska. Dzięki ociepleniu ścian od zewnątrz (powłoka termoizolacyjna) eliminowane są wszelkie zimne punkty i zwiększa się zdolność akumulacji ciepła budynku. Ściany nagrzewają się, akumulują ciepło, a następnie oddają je do otoczenia.

Płyty Italgraniti mogą być stosowane jako wykończenie zewnętrzne, zarówno estetyczne, jak i zabezpieczające przed czynnikami atmosferycznymi, wszelkiego rodzaju powlekanych systemów ociepleń dostępnych na rynku.

Techniczne podłogi wewnętrzne

Dział Projektów zajmuje się również technicznymi systemami posadzek do wnętrz. Kadra jest w stanie zarządzać i pomagać w opracowaniu projektów i ich realizacji, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby klienta końcowego. Odkryj nasze rozwiązania techniczne do podłóg wewnętrznych. Techniczne podłogi zewnętrzne Płyty z gresu porcelanowego Italgraniti do podłóg zewnętrznych to najbardziej wydajny i technologiczny materiał, bezkonkurencyjny pod względem trwałości, odporności i łatwości konserwacji. Arkusze samonośne o grubości 20 mm można montować za pomocą 5 różnych systemów montażu, aby zawsze wybrać najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

Poznaj ofertę Italgraniti sklepu internetowego netdom.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl