Ewolucja Trendów w Świecie Płytek Gresowych: Od 60x60 do 120x120
Ewolucja Trendów w Świecie Płytek Gresowych: Od 60x60 do 120x120

W dzisiejszych czasach wybór odpowiednich płytek na posadzkę stanowi ważny element aranżacji wnętrza. Dynamiczny rozwój technologii produkcji płytek gresowych oraz zmieniające się preferencje klientów wpływają na trendy w branży. Kilka lat temu, format 60x60 dominował na rynku, jednak od pewnego czasu ustępuje miejsca nowszym, bardziej imponującym formatom, takim jak 80x80, a obecnie nawet 120x120.

Dominacja formatu 60x60

Niewątpliwie, przez długi czas format 60x60 był królem wyboru w kwestii płytek gresowych na posadzki. Oferował on równowagę pomiędzy funkcjonalnością a estetyką, zapewniając elegancję i łatwość układania. Jednakże, wraz z postępem technologii i zmieniającymi się gustami klientów, rynek zaczął eksplorować większe możliwości.

Wzrost popularności formatu 80x80

W ostatnich latach format 80x80 zyskał na popularności, zastępując tradycyjne płytki 60x60. Ten większy format nie tylko wprowadza nowoczesność do przestrzeni, ale także tworzy wrażenie większej przestrzeni. To rozwiązanie zyskało uznanie zarówno wśród projektantów, jak i klientów poszukujących czegoś więcej niż standard.

Nowy król - Format 120x120

Od jakiegoś czasu, na rynku płytek gresowych pojawił się nowy król - format 120x120. Coraz więcej osób decyduje się na ten imponujący rozmiar z kilku powodów. Przede wszystkim, rosnąca dostępność tego formatu sprawia, że różnice cenowe stają się coraz mniejsze, co sprawia, że staje się on bardziej dostępny dla szerszego grona klientów.

Atuty Formatu 120x120

Jednym z kluczowych atutów formatu 120x120 jest mniejsza ilość fug. Mniejsza liczba połączeń sprawia, że cała powierzchnia prezentuje się bardziej jednolito, co nadaje elegancji każdemu pomieszczeniu. Dodatkowo, duże płytki pozwalają na kontynuację wzoru, co jest szczególnie ważne przy aranżacji przestrzeni o otwartej koncepcji.

Podsumowanie

Ewolucja trendów w dziedzinie płytek gresowych na posadzki odzwierciedla zmieniające się gusta i oczekiwania konsumentów. Choć format 60x60 nadal ma swoich zwolenników, to formaty 80x80 i 120x120 zdobywają serca tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego. Decyzja o wyborze konkretnego formatu zależy oczywiście od indywidualnych preferencji oraz charakterystyki pomieszczenia, jednak obecne trendy zdecydowanie skłaniają się ku większym rozmiarom, przynosząc nowoczesność i elegancję do każdego wnętrza.

Poznaj ofertę płytek w formacie 120x120 sklepu internetowego netdom.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl