Ewolucja Formatów Płytek Ceramicznych: Od 60x60 do 120x120
Ewolucja Formatów Płytek Ceramicznych: Od 60x60 do 120x120

W świecie aranżacji wnętrz i wykończeń, trendy zmieniają się dynamicznie, a jednym z kluczowych elementów, który zyskał na znaczeniu w ostatnich latach, są płytki ceramiczne. Nie tylko w kontekście ich wzorów i kolorów, ale również rozmiarów. Jeszcze kilka lat temu, płytki w rozmiarze 60x60 cm były standardem, który dominował na rynku. Obecnie jednak, wraz z postępem technologicznym i rosnącymi oczekiwaniami konsumentów, obserwujemy przesunięcie w kierunku większych formatów.

Płytki 60x60 cm - Niekwestionowany Król

Do niedawna płytki ceramiczne o wymiarach 60x60 cm były synonimem nowoczesności i funkcjonalności. Były one chętnie wybierane zarówno do domów, jak i przestrzeni komercyjnych. Format ten zapewniał łatwość w układaniu i dobre proporcje, które idealnie wpisywały się w różnorodne aranżacje wnętrz. Jednak, jak to bywa w branży wnętrzarskiej, zmiany były nieuniknione.

Płytki 80x80 cm - Przyszłościowa Alternatywa

Z czasem, format 60x60 cm został zastąpiony przez nieco większe płytki 80x80 cm. Nowy rozmiar przyniósł ze sobą kilka korzyści. Większa powierzchnia płytki oznaczała mniej fug, co z kolei przekładało się na bardziej jednolity wygląd podłogi czy ściany. Ponadto, większe płytki były bardziej efektowne wizualnie, co sprawiło, że zyskały uznanie wśród architektów i projektantów wnętrz.

Wielkoformatowe Płytki 120x120 cm - Nowy Standard

Obecnie rynek płytek ceramicznych zdominowany jest przez jeszcze większe formaty. Płytki o wymiarach 120x120 cm stają się nowym standardem, wypierając stopniowo mniejsze rozmiary. Popularność tych wielkoformatowych płytek wynika z kilku kluczowych zalet:

  1. Kontynuacja Wzoru: Większe płytki pozwalają na lepszą kontynuację wzoru, co jest szczególnie istotne w przypadku płytek imitujących naturalne kamienie. Mniej cięć i fug oznacza, że wzór jest bardziej spójny i naturalny.

  2. Mniej Fug: Mniejsza ilość fug to nie tylko korzyść estetyczna, ale także praktyczna. Mniej fug oznacza mniej miejsc, które mogą zbierać brud i wilgoć, co ułatwia utrzymanie czystości.

Różnica Cenowa - Mniejsza Niż Kiedyś

Kiedy wielkoformatowe płytki 120x120 cm pojawiły się na rynku, ich cena była znacznie wyższa w porównaniu do mniejszych formatów. Jednak wraz z rozwojem technologii produkcji i wzrostem popytu, różnice cenowe zaczęły się zmniejszać. Dzisiaj, różnica w cenie między płytkami 60x60 cm, 80x80 cm a 120x120 cm jest znacznie mniejsza niż kilka lat temu.

Dodatkowe Korzyści Wielkoformatowych Płytek

Warto również wspomnieć o innych korzyściach, jakie niesie ze sobą wybór wielkoformatowych płytek:

  • Efekt Przestronności: Większe płytki potrafią wizualnie powiększyć pomieszczenie, co jest szczególnie ważne w mniejszych przestrzeniach.
  • Nowoczesny Wygląd: Minimalizm i nowoczesne aranżacje wnętrz często opierają się na dużych, jednolitych powierzchniach, co doskonale koresponduje z zastosowaniem dużych płytek.

Podsumowanie

Ewolucja formatów płytek ceramicznych od 60x60 cm, przez 80x80 cm, aż po 120x120 cm pokazuje, jak dynamicznie zmienia się branża wykończeniowa. Wielkoformatowe płytki zdobywają coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom, w tym estetyce, funkcjonalności i coraz bardziej przystępnym cenom. Wybór płytek 120x120 cm to inwestycja w nowoczesność i wygodę, która z pewnością będzie dominować na rynku przez wiele lat.

 

Poznaj ofertę płytek 120x120 sklepu internetowego netdom.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl